TOKİ PREFABRİK A.Ş.

₺46,000

Sorun bildir
İsteğiniz işleniyor, Lütfen bekleyin ....

Ek Bilgi

Telefon
ŞehirUşak / Merkez / Sarayaltı Mh.

TOKİ PREFABRİK HAFİF ÇELİK YAPI SİSİTEMLERİ SAN ve TİC. A.Ş GÜVENCESİ 

FARKIMIZ DİREK ÜRETİCİDEN ALICIYA ULAŞMAK UCUZU UCUZA DEĞİL KALİTEYİ UCUZA ALIN.

GÜNCEL FİYAT İÇİN BİLGİ ALINIZ…

——————————————————————————————————-

Konteyner Nedir?

Prefabrik yapısektörünün öncü firması TOKİ PREFABRİK A.Ş.  yüksek kalite ve standartlarda, en üstün teknoloji altyapısını kullanarak, prefabrik yapı, konteyner, kabin,hafif çelik yapı ürün grupları altında üretim yapmaktadır.

Müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen ürün gruplarımızın başında gelen konteynerler,hızlı kurulum, birden fazla defa kullanım özelliği, zeminin şaseli olması nedeniyle kolaylıkla taşınabilmesi gibi özellikleri farklı amaçlar için kullanılmaktadırlar.

Konteyner Üretimi

Şirketimiz   üretiminde en yeni teknolojileri kullanmaktadır. Kaynaksız yapı teknolojisi ile yüksek standartlarda galvaniz yapı çeliği ile üretim gerçekleşmektedir. Ürünün kullanılacağı yer ve kullanım amacı gibi etkenler çerçevesinde konteynerler,tek katlı, iki katlı  ve üç katlı olarak üretile bilmektedirler. Yüzey kaplamaları  müşterilerimizin isteğine göre, boyalı galvaniz sac, sandviç panel betopan,taşyönit kaplama veya ahşap kaplama malzemeler ile yapılmaktadır. Yine kullanım yeri, kullanım amacı ve kullanım şekillerine bağlı olarak konteynerler Standart tipi, Sandviç panel Tipi,  Sistem olarak, konteyner üretiminin tamamının fabrika ortamında yapılıp sevke hazır hale geldiği Monoblok  Panel Sistem, konteyner elemanlarından zemin ve tavan şase ve duvar elemanlarının montajı gerçekleşmeden ön üretiminin fabrika ortamında gerçekleştirildiği ve özel paketle sistemi kullanarak  sevk edildiği Demonte Panel Sistem, iki veya daha fazla standart ebatlı Monoblok  konteynerlerin birbirlerine eklenerek farklı boyutlarda mekanların oluşturulduğu Birleşimli Panel Sistem ile üretilmektedir.Konteyner içi elektrik ve sıhhi tesisatlar müşteri tercihine göre, sıva üstü veya sıva altı olarak projelendirilir. Konteynerlerimiz de standart düz çatı uygulamaları dışında, ilave çatı gerektiği şartlarda eğimli çatı çözümlerimizde bulunmaktadır.

Konteyner Modelleri

a.       Konteynerler standart olarak, içi boş,içi boş evye li, tek odalı, iki odalı, wc-duşlu, duşlu, wc li, ıslak hacimli gibi seçenekleri ile üretilen 2.40×6.00 = 14.40m2 Konteyner ve 3.00×7.00 = 21m2  3.50 x10.00 = 35 m2  vb Konteyner olarak üretilmektedir.

b.       Farklı kullanım yerleri ve amaçlarına göre de standart ürünlerimiz dışında Boş Hacim de üretiyoruz.

c.       Şantiyelerdeki diğer yerlerdeki ofis kullanımı için en pratik çözüm ofis konteyneri olarak görülmektedir. Ofis konteynerleri birleşimli konteyner sistemi ile çok katlı olarak da üretilebilmektedir.

d.       Kamp ve şantiye yapılarındaki entemel ihtiyaçlardan biri de uykudur. Yatakhane konteyneri çözümlerimiz de kişi sayısı, konfor seçeneklerine göre üretilmektedir.

e.       Yemekhane ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yine kişi sayısı ve konfor değişkenlerine göre yemekhane konteyneri üretiyoruz.

f.       Prefabrik bina çözümleri dışında şantiye yapıları için en çok tercih edilen ürünlerden biri kamp konteyneri olarak görülmektedir.

g.       Lokal, müze,kütüphane, izci kampı, revir, spor tesisleri vb. yapılar sosyal ve ortak yaşam alanları olarak görülmektedir. Bu yapılarda sosyal ve ortak yaşam konteyneri kullanılmaktadır.

h.       Afet sonrası acil ihtiyaçların karşılanmasında ilave derslik gibi ihtiyaçların karşılanması için eğitim konteyneri kullanılmaktadır.

i.        Sağlık konteyneri,revir, hastane ek yapıları, laboratuvar, sahra hastaneleri fonksiyonları için kullanılabilir.

j.        Zor arazi ve iklim koşullarında acil ve hızlı yerleşimler için ofis, yemekhane, yatakhane, wc-duş çözümleri için askeri konteyner tercih edilmektedir.

k.       Deprem, yangın ve sel gibi doğal afetler sonrasında evsiz kalmış insanların konaklama ihtiyaçlarını karşılamakiçin acil yaşam konteyneri kullanılmaktadır.

l.        İnsanın olduğu tüm yerlerde tuvalet ve hijyen gibi olmazsa olmaz temel ihtiyaçlarını karşılamakiçin wc-duş konteyneri çözümlerimizi sunmaktayız.

MERAK EDİLENLER

Ödeme şekliniz nedir? Taksit yapma imkânınız var mıdır?

Sözleşme tarihi itibariyle sözleşme bedelinin %40’ı nakit, geri kalan %60’lık kısmı ise 30 ve 60 günlük 2 eşit  çek veya kredi kartı ödemesi şeklinde tahsil edilir. Daha uzun vadeler için iş ortağımız, Türkiye Finans Bankası’nın prefabrik konutlar için özel olarak sunmuş olduğu prefabrik konut kredisinden kullanabilirsiniz.

Prefabrik konutlar sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi?

Söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, konutlarımızı farklı bir yere tekrar montaj yapılabilir.

Prefabrik konutlar depreme dayanıklı mıdır?

Prefabrik konutlar deprem konutları olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz.

Prefabrik konut ortalama kaç gün içerisinde teslim edilir?

Seçmiş olduğunuz binanın metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama 100 m2 tek katlı bir konut 5-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Ortalama 4-5 içerisinde de montajı tamamlanır.

İstediğimiz plan ve dış görünüşte bina yaptırılabilir mi?

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğin boyut ve planlarda yapılabilir. 

Betonarme bir binanın üzerine de yapılabilir mi?

Sadece tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir.

En fazla kaç katlı yapılabilir?

Tek katlı veya iki katlı olarak yapılabilmektedir.

 Binanın yaklaşık kullanım süresi nedir

Prefabrik binalımızda kullanılan ana malzeme Betopan’dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Prefabrik binanın ortalama ömrü 30-40 yıl arasındadır.

Prefabrik Binaların ses ve ısı yalıtımı nasıldır?

Prefabrik konutlarda kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Duvar panelleri arasındaki 16 dansti yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan taş yünü, normal betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Binaların yapılması sırasında ruhsat gereklimi?

Ruhsat Binanın kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin inisiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. Ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır.

Prefabrik konutları Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz?

Türkiye’nin her bölgesine hizmet verebiliyoruz. İstanbul dışı alımlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek giderlerini alıcı karşılamaktadır. (kaba montaj ekibi 5, boya montaj ekibi 2 kişidir)

Müşterinin yapması gerekenler nelerdir?

Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) , prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

Verdiğiniz fiyatlara neler dahildir?

Prefabrik bina malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Dış kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan göbekli kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı, Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması, Binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik ve su armatürlerinin verilmesi, dahildir.

Aldığımız bina daha sonradan sökülüp başka bir yere kurulabilir mi?

Evet kurulabilir. Sadece söküm takım maliyeti, yeniden boya maliyeti oluşur. Yapılarda istenildiği takdirde tadilat mümkündür.

Prefabrik binaların nakliyesini hangi araçlarla yapabilir?

Prefabrik binaların nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 prefabrik bina malzemesi alır.Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir.

Müşterinin yapması gerekenler nelerdir?

Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) , prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

Prefabrik konutumun boyasını kendim yapabilir miyim?

Betonarme binalarda olduğu gibi prefabrik binanızı kendinizde çok rahat boyayabilirsiniz.

Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır?

Prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

Binaların yapılaması sırasında ruhsat gerekli mi?

Binanın kurulacağı mevki belediyelik yerde ise ruhsat gereklidir.

PREFABRİK YAPILARIN AVANTAJLARI,PREFABRİK EV,PREFABRİK EV FİYATLARI

Prefabrike konutların ve tüm prefabrik yapıların bir çok avantajı vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

– Planlaması daha önceden gerçekleştirilip tamamlanmış olduğundan uzun inşaat süreleri yoktur.

– İmalatı fabrikalarda yapıldığı için üç dört gün gibi kısa sürede yerinde montajı yapılır.

– Prefabrik evler, müteahhit, usta, tesisatçı, boyacı vs. gerektirmez. Bu yüzden daha ekonomiktir.

– Prefabrik ev ve konut yaptırmadan önce ne kadar tutara size mal olacağını önceden öngörebiliyorsunuz..

– Emniyetlidir,güvenlidir çünkü deprem ve iklim şartları da dikkate alınarak üretilmektedir..

– İstenildiği takdirde ileride ilaveler yapılabilir, genişletilebilir,yeri değiştirilebilir.. Prefabrik ev malzemelerini Toki Prefabrik Yapı A.ş merkezinden bulmanız mümkün.

– Prefabrik Yapılar çevrede gürültü, görüntü,kimyasal vs. kirliliğe yol açmaz…

– Çatıya güneş panelleri yerleştirilip güneş enerjisinden faydalanılabilir ve  önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanabilir.

– Prefabrik konutların yılın her zamanı yerinde montajı yapılabilir.

– Isı yalıtımı yüksektir, enerji tasarrufu sağlar ve ısı verimliliği prefabrik konutlarda esastır.

– Montaj süresinin kısa olmasından dolayı içerde nem oluşmaz, hava ve iklim şartlarından etkilenmez, montajı yapıldıktan sonra hemen içine yerleşilebilir.

– Su basmanı dışında beton kullanılmaz.

– Beton binaya oranla daha çok kullanım alanı sunar, çünkü duvarlar daha incedir ve daha az yer tutar.

– Sayısız dış görünüş seçeneği ile istenilen görünümde evler ve yapılar sahibi olmak mümkündür.

– Tüm elemanlar birbiriyle uyumludur. Bu yüzden montajında en ufak bir sapma, aksaklık olmaz; üretilen elemanlar montajdan sonra da milimetrik olarak uyumlu bir bütün oluşturur.

– Son teknolojiyle üretilen hazır evlerin iç mekanları rahat, pratik ve konforludur. Yaşam alanlarından azami seviyede yararlanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

– Dış cephe giydirmesinden iç duvarların rengine, kapılardan pencerelere, küvetlerden bataryalara,prizlerden tavan aydınlatmalarına kadar tüm ayrıntılar opsiyonel olarak, istenirse kişiye özel yapılabilmektedir.

– Dış görünüm modern ve estetiktir. Bulunduğu bölgede çevreye uyum sağlar, genel mimari görünüme uyumludur.

– Hazır evler bir katlı veya dubleks şeklinde üretilebilir. Tek aile için ufak, kalabalık aileler için geniş evler bulmak mümkündür. Aynı şekilde evin tipi konusunda da birbirinden farklı seçenekler mevcuttur. Bunlardan villa, rezidans, çiftlik evi, dağ evi, bungalov, yazlık, kışlık, home office, ahşap ev, tasarım evleri, blok evler, ikiz villalar, garajlı veya garajsız konutlar,büyük cumbalı evler sadece bazılarıdır.

– Kişiye özel tasarımlar yaptırmak ve uygulamak mümkündür.

– Engellilere özel tasarlanabilir…

– Prefabrike yapılar sanayi üretimi için tasarlanıp, devasa hangarlar şeklinde de üretilebilmektedir.

– Tasarımlar üzerinde üretim öncesi anında değişiklikler veya ilaveler yapılabilir.

– Sadece konut değil, işyeri, ofis, şantiye binası, WC ve duş kabinleri, soyunma odaları, umumi mekan yapıları, imalathaneler, depolar, müdürlük binası, endüstri tesisi, spor salonları vs. gibi amaçlara yönelik de prefabrikler üretilir.

– Yıpranma payı düşük olduğundan bakım ve yenileme masrafları düşüktür.

– Ortalama ömürleri 40-50 yıl civarındadır.

– Sökülüp, istenilen yere tekrar monte edilebilir.

– Piyasası değerlidir, değerinden kaybetmez veikinci el piyasası oluştuğundan istenildiğinde satılabilir.

6 Haziran 2021 01:29

Liste Kimliği N / A 6 toplam görüntüleme,0 bugün

Yorumlar